Kniha Kde ženy vládnou

Book-swipe-NEW

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy!

Zavedeme vás do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

 

Map 16-9 700px

O KNÍŽCE


 

Před deseti lety mě napadlo začít mapovat „ženské kmeny“. Nechtěla jsem na to být sama, a proto jsem začala naléhat na Simona, aby se k mé bizarní expedici připojil. Nějakou dobu dělal drahoty. Tvrdil, že je to proti jeho chlapské přirozenosti, a že bude vypadat jako feminista. Po chvíli ho zas představa dobrodružných výprav do zakázaných království sexy Amazonek v potrhaných oblečcích nadchla až příliš. Nakonec se však milostivě uvolil k tomu, že bude moje feministické putování usměrňovat vyváženou mužskou perspektivou.

A tak se zrodil náš projekt.

Na každém místě jsme strávili dva až tři měsíce. Načrtávali jsme místní lidi, zaznamenávali jejich příběhy a pročítali historicko-etnografické studie.

Výsledkem je tato svérázná publikace přesahující žánr cestopisu, která má ambice zaujmout i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty.

Kniha je přenosná (velikost A5), lehká (měkké desky), vydatná (392 stránek) a inspirativní (obsahuje více než 200 ilustrací, které většinou vznikaly přímo na cestách). Vydalo ji nakladatelství Agentura Krigl, Praha.

UKÁZKY

Minang Page spread-6

S každou kapitolou načínáme nové dobrodružství. 

Minang Page spread-3

Naše zážitky kořeníme zábavnými historicko-etnografickými fakty.

Minang Page spread

Doplňujeme ilustrované mapky. 

Minang Page spread-5

Atmosféru dotváříme obrázky i fotkami.

Minang Page spread 4

A to hlavní – rozhovory s místními lidmi doprovázíme ilustracemi, které vznikaly během našich cest.

Další ukázku (v pdf)  si stáhněte tady.

Více se dočtete též na  blogu Kde ženy vládnou či na mém blogu na blog.idnes.cz

PROČ TUHLE KNÍŽKU MUSÍTE MÍT

Chcete obdarovat přítelkyni AMAZONKU anebo manžela PODPANTOFLÁKA?

Jste aspirující FEMINISTKOU či zapřisáhlým MUŽSKÝM ŠOVINISTOU?

Že si nejste tak úplně jisti, kdo u vás doma NOSÍ KALHOTY, a hledáte inspiraci v jiných kulturách?

Pak neváhejte!

RECENZE

Kde ženy vládnou tam je láska, klid a mír, chtělo by se uzavřít a mít jednou provždy jasno, jak toho docílit. Že to však není zase až tak jednoduché, vyplývá z cestopisné knihy „Kde ženy vládnou“. Více se dočtete na blogu renomované ekofeministky Marie Haisové.

O NÁS

Kaca a Simon

12 let cestuju po světě, maluju, píšu a pracuju v humanitárních organizacích. V Guatemale jsem žila s mayskými indiány, kteří prožili genocidu. V Ugandě jsem zprovozňovala nemocnici a školy a v Keni jsem dohlížela na zalesňovací a eko zemědělské projekty. Mezitím jsem společně se svým přítelem Simonem hledala kmeny, kde vládnou ženy, a psala o nich knihu. Více v sekci O mně.

Simon Bird pochází z jihozápadní Anglie. Vystudoval výtvarné umění a dvacet let se věnuje kreativním uměleckým projektům na různých místech světa. Více na: www.travelartist.info

One thought on “Kniha Kde ženy vládnou

 • 29.5.2016 at 9:56
  Permalink

  Pomalu dočítám vaši knížku a musím říct, že je teda „fest“ dobrá. Docela mě překvapilo, jakou máš slovní zásobu a vůbec bohatý vyprávěcí styl, není to vůbec nudné, ale takové barvité. Člověka to vtáhne a snadno se u toho představují všechna ta místa. To asi i díky těm obrázkům, které jsou pro představivost lepší než fotky. Jo a co se mi tam ještě líbí, jsou ty kreslené mapky, jak jste vyrazili vždycky do kraje na nějaké výpravy a výlety.
  Kdysi jsem četla jeden cestopis, kde ti autoři psali sice nadmíru vtipně, ale knížka vyzněla jako výsměch místním lidem. Proto u vás oceňuju, že i když je vtipná, je i mile chápavá vůči místním, nad kterými se nijak nepovyšujete a zároveň se člověk dozví i něco víc o vás a o tom, jak jste to celé prožívali. Díky moc !
  Eva Tesaříková

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial