SpaceBaby film

Space Baby na Jurském pobřeží

Záchrana Země v přímém přenosu!

Hybridní stop motion animovaný film

Příběh ekologické fantazy se odehrává na jihozápadě Anglii, na plážích magického Jurského pobřeží. Hrají v něm animovaní tvorové vytvoření z odpadků vyplavených z moře a naše roční dcera Mirabel.

Film je už téměř hotový.

Mrkněte na ukázku z úvodní části (prozatím pouze v angličtině)…

Stella, holčička ze vzdálené planety, dostane zprávu v plastové lahvi s žádostí o pomoc! Vydá se na dlouhou cestu přes celý vesmír, až na anglické Jurské pobřeží, aby nabídla pomocnou ruku.

Na každé pláži potkává výstřední magické bytosti a pomalu skládá dohromady mozaiku znepokojivých problémů, které celou oblast ohrožují.


Scénář a režie: Simon Bird & Kateřina Karásková

Hraje: Mirabel Summer Bird

Hlas Stelly: Zandile Moyo-Bird (anglická verze)

Sound track:Recycling the Void , složil Bisab (Simon Lee)


Jak film vznikal

V roce 2018 jsme se s přítelem Simonem rozhodli, že během tří letních měsíců natočíme s naší tehdy roční dcerou Mirabel film. Bydleli jsme v karavanu na vrcholu útesů Jurského pobřeží, putovali po plážích a hledali inspiraci.

Netrvalo dlouho a téma si nás našlo samo: odpadky všeho druhu povalující se po plážích.

Dali jsme naší představivosti volný prostor a vymysleli příběh o fantastických tvorech vytvořených z odpadků, které vyplavilo moře.  

Naše roční Mirabel se vln zpočátku bála, ale po několika dnech se už v moři bez problémů čachtala. Ze všeho nejvíc si však oblíbila házení oblázků do moře, čehož jsme často využili i ve filmu! Zužitkovali jsme také její přirozenou zvídavost a kromě filmu jsme ji zachytili i na fotkách, které jsme pak vkládali do animace. Než jsme se definitivně rozhodli, které konkrétní pláže použijeme, nechali jsme Mirabel pobíhat po oblázcích, hrabat se v písku písku a cákat se v kalužích – přirozeně nás tak navedla na spoustu míst, které jsme použili pro animované sekvence.

Natáčení videosekcí bylo trochu problematické, protože malá batolata se nedají moc dobře režírovat. Museli jsme se prostě obrnit trpělivostí. Mirabel nás ovšem za naši trpělivost často odměnila ať už spontánním ťukáním klacíkem do skály, či házením mušliček do kamenných rybníčků, což pro nás byly obzvláště magické okamžiky.

Během celého procesu výroby filmu jsme si často připomínali, že ať už to dopadne jak chce, nejdůležitější je užívat si prozkoumávání a objevování pláží společně s naší malou holčičkou.


Život v karavanu
Další magická bytost byla právě dokončena
Kontrola a odsouhlasení natočených scén
Vytváření stop-motion animace přímo na pláži
Zasloužená siesta