Globálni nomádi

Kde ženy vládnou na Slovensku

Tam, kde vládnu ženy” v knize Globálni nomádi – Cestopisný výber

Kapitolou o “ženských kmenech” jsem přispěla do slovenské cestovatelské antologie Globálni nomádi – Cestopisný výběr, která vyšla pod nakladatelstvím Ultimo Press.

V knize sice nenajdete žádnou z našich ilustrací, ale zato spoustu fotek, které doplňují texty (ve slovenštině) o mexických amazonkách, muslimském matriarchátu v Indonésii, volné lásce v království žen v Číně a a mužském boji za rovnoprávnost v Indii.

Jedná se o první cestopisný výběr v rámci knižní edice Globálni nomádi, ve kterém vás osm ostřílených cestovatelek a cestovatelů zavede na místa, jež je nejen přitahují a inspirují, ale často také řádně otestují. Kniha obsahuje pestrou směs příběhů a zážitků doplněných množstvím originálních autorských fotografií, která nás přenesou na místo dění. Spolu s nimi si užijeme dobře namixované dobrodružství, uvidíme tucet krajin (Argentínu, Benin, Bolívii, Ghanu, Indii, Indonésii, Mexiko, Peru, Thajsko, Togo, USA a Venezuelu), poznáme různé zvyky a kultury, ale především se přesvědčíme, že naše planeta je stále nádherná, i když čím dál tím více zranitelná.