Kniha

Kniha Kde ženy vládnou

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost.

Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy!

Zavedeme vás do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

 

 

 

Někdy v roce 2005 mě napadlo začít mapovat „ženské kmeny“. Nechtěla jsem na to být sama, a proto jsem začala naléhat na přítele Simona, aby se k mé bizarní expedici připojil. Nějakou dobu dělal drahoty. Tvrdil, že je to proti jeho chlapské přirozenosti, a že bude vypadat jako feminista. Po chvíli ho zas představa dobrodružných výprav do zakázaných království sexy Amazonek v potrhaných oblečcích nadchla až příliš. Nakonec se však milostivě uvolil k tomu, že bude moje feministické putování usměrňovat vyváženou mužskou perspektivou.

A tak se zrodil náš projekt.

Na každém místě jsme strávili dva až tři měsíce. Načrtávali jsme místní lidi, zaznamenávali jejich příběhy a pročítali historicko-etnografické studie.

Výsledkem je tato svérázná publikace přesahující žánr cestopisu, která má ambice zaujmout i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty.

Kniha je přenosná (velikost A5), lehká (měkké desky), vydatná (392 stránek) a inspirativní (obsahuje více než 200 ilustrací, které většinou vznikaly přímo na cestách). Vydalo ji nakladatelství Agentura Krigl, Praha.

Knihu (rozdělenou do 4 částí) je možné koupit i v angličtině v elektronické verzi pod názvem Where women Rule

 

Ukázky z knihy

Minang Page spread-6

S každou kapitolou načínáme nové dobrodružství. 

Minang Page spread-3

Naše zážitky kořeníme zábavnými historicko-etnografickými fakty.

Minang Page spread

Doplňujeme ilustrované mapky. 

Atmosféru dotváříme obrázky i fotkami.

Minang Page spread 4

A to hlavní – rozhovory s místními lidmi doprovázíme ilustracemi, které vznikaly během našich cest.